Serwisy i wydawnictwa Oxford University Press

Tryb dostępu: Online UŚ

Czas trwania testu: 1.06.2022-31.12.2022.

Uniwersytet Śląski otrzymał testowy dostęp do wybranych pełnotekstowych kolekcji wydawnictwa Oxford University Press:

University Press Scholarship Online (HAN) – prawie 2000 monografii z prestiżowych wydawnictw uniwersyteckich takich jak Oxford, MIT, Yale czy Stanford w obszarach zarządzania, finansów i ekonomii.

Oxford Bibliographies (HAN) – rekomendacje ekspertów na temat najlepszych prac naukowych dostępnych w 40 obszarach tematycznych. Łączą cechy bibliografii z adnotacjami i encyklopedii, a także kierują badaczy do badań naukowych z różnych dziedzin.

Oxford Handbooks Online (HAN) –prestiżowa kolekcji książek naukowych, przedstawiających głęboką analizę omawianych zagadnień.

Oxford Research Encyclopedias (HAN) – kolekcje dogłębnych analiz, podsumowań i artykułów z najnowszą informacją w wybranych 26 obszarach tematycznych

Very Short Introductions (HAN) – oferuje zwięzłe i oryginalne wprowadzenie do szerokiego zakresu tematów — od zdrowia publicznego po etykę buddyjską, od miękkiej materii po klasykę i od historii sztuki po globalizację. Każda praca zawiera autorytatywną i angażującą ocenę koncepcji, dziedziny lub pracy, kreśląc główne idee, tematy i podejścia.

Oxford Scholarship Online (HAN) – ponad 20 tys. książek z 37 dyscyplin.