KinoGram

Szanowni Państwo, 

rusza pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoGram (KIFF).

Jury pod przewodnictwem Kasi Adamik oceni filmy krótkometrażowe z całego świata. Zgłoszenia przyjmowane są od 30 lipca do 30 października 2021, ogłoszenie wyników nastąpi 7 listopada, a ceremonia wręczenia nagród 30 listopada 2021 w kinie KinoGram w zrewitalizowanej warszawskiej Fabryce Norblina. 

KIFF to niezależny międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych o długości 3-30 minut. Mogą w nim uczestniczyć zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy. Do udziału w festiwalu kwalifikują się filmy w dowolnej technice, dobrej jakości, choć niekoniecznie zrealizowane profesjonalnym sprzętem.  

Selekcja KIFF wybierze 30 najlepszych z nadesłanych filmów, z nich wybranych zostanie 15, z których trzech zwycięzców wyłoni jury złożone ze znanych i nagradzanych polskich filmowców i producentów: Katarzyny Adamik, Magdaleny Łazarkiewicz, Dariusza Jabłońskiego i Piotra Jaxy. Nagrody finansowe w wysokości 500, 300 i 100 euro oraz statuetki zostaną wręczone na gali KIFF, która odbędzie się 30 listopada 2021 w kinie KinoGram. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody publiczności, która będzie miała możliwość głosowania podczas projekcji festiwalowych TOP 30 przez cały listopad 2021. 

Zgłoszenia filmów przyjmowane są na platformie do 30 października 2021. Do 30 sierpnia obowiązuje niższa opłata za zgłoszenie filmu na festiwal – 35 euro. Od 1 września do 30 października 2021 koszt zgłoszenia to 45 euro.

Niezmiennie polecamy także  repertuar kin w  Katowicach