Zdjęcia Tomasza Grzymały z wyróżnieniem na 9. Przeźrocza Festiwal Filmowy

„Pole” Tomasza Grzymały docenione na 9. Przeźrocza Festiwal Filmowy. Nasz student otrzymał Wyróżnienie za zdjęcia w etiudzie dokumentalnej wyprodukowanej w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego, brawo!

Jury następująco uargumentowało swoją decyzję: ” Za opowiadanie obrazem, proporcją, kontrastem i kolorem, dzięki któremu widz zanurza się w przedstawiony świat z dotykalną wręcz intensywnością. Za kadry, które mogłyby żyć jako niezależne obrazy”.

Dokument opowiada o żyjącym na odludziu hodowcy krów, który odkrywa istnienie nieznanej dotąd siły fizycznej. W celu zbadania jej konstruuje różne przyrządy pomiarowe i stara się rozwiązać nie dającą mu spokoju tajemnicę.

Etiuda w realizacji Tomasza Grzymały będzie miała w tym tygodniu kolejną okazję do tego by zaskarbić serca publiczności, tym razem na 18. filmPOLSKA w berlińskim kinie Sputnik, 9 września o godzinie 20:00 (Night of Shorts).

Ponadto na tegorocznej edycji Przeźroczy nagrodzone zostały nie zatrzymujące się „Koniki na biegunach” w reżyserii Marcina Lesisza, naszego absolwenta.

Film zdobył Grand Prix ex aequo z „Połączenia”, reż. Ming-Wei Chiang, a sam Marcin Lesisz doceniony został również Nagrodą publiczności za zrealizowany dokument (prod. Studio Munka).

Wszystkich laureatów można sprawdzić tutaj: link