Uroczysta Gala wręczenia 47. Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia

17 lutego 2023 roku w Panteonie Górnośląskim w Katowicach odbyła się gala wręczenia 47. Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia. Wśród wyróżnionych znalazła się prof. UŚ dr hab. Dagmara Drzazga, wykładowca w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wykładowczyni otrzymała nagrodę za całokształt pracy filmowej, w szczególności za upamiętnienie postaci błogosławionego ks. Jana Machy w filmie pt. „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” (2011). W jej dorobku znajduje się w sumie osiem filmów o tematyce śląskiej.

Aktualizacja 31.03.2023

Prof. UŚ dr hab. Dagmara Drzazga została jednym z laureatów Nagrody im. Wojciecha Korfantego! Nagroda ta przyznawana jest przez Związek Górnośląski od 1993 roku i stanowi wyrazy uznania dla wybitnych postaci i instytucji szczególnie zasłużonych dla Górnego Śląska. Nagrodę otrzymać można tylko raz w życiu, co stanowi takie wyróżnienie iście niepowtarzalnym!

Na kanale YouTube obejrzeć można wypowiedź prof. Dagmary Drzazgi, w której opowiada o swojej twórczości.