Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego została członkiem CILECT

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach została członkiem CILECT. To najbardziej prestiżowe międzynarodowe stowarzyszenie szkół filmowych powołane do życia w Cannes w 1954 roku. Aktualnie do stowarzyszenia należy ponad 180 szkół filmowych z 65 krajów na 6 kontynentach. Stowarzyszenie posiada sieć absolwentów przekraczającą liczbę 1 330 000, a rocznie zrzeszone szkoły filmowe kształcą ponad 60 000 studentów na różnych kierunkach filmowych.

Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego została przyjęta jednogłośnie podczas walnego zgromadzenia członków podczas kongresu CILECT w Rzymie. Jest to zwieńczenie wielomiesięcznego procesu aplikacyjnego, który obejmował m.in. wizytę kontrolną prezydenta CILECT prof. Bruce’a Sheridana w Katowicach w kwietniu 2023 roku.