Mateusz Znaniecki z nagrodą na 63. Kaliskim Spotkaniu Teatralnym

Mamy za sobą 63. Kaliskie Spotkanie Teatralne, organizatorem którego jest Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Festiwal sztuki aktorskiej trwał od 22 kwietnia do 13 maja, kiedy to ogłoszony został werdykt jury, w którym zasiadł dr hab. Bogdan Tosza, wykładowca Szkoły Filmowej im Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego!

Pragniemy pogratulować Panu Mateuszowi Znanieckiemu, absolwentowi kierunku Reżyseria na naszym wydziale, ponieważ otrzymał on drugą nagrodę aktorską w wysokości 6000 zł za rolę Młodego Maksymiliana Aue w spektaklu “Łaskawe” w reż. Mai Kleczewskiej. Ponadto Mateusz Znaniecki został nagrodzony za rolę Nikołaja Tryleckiego w spektaklu “Płatonow” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej z Teatru Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego!

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w tegorocznej edycji KST: link