Galeria PUSTA cd.

Pomysłodawcą i założycielem działającej od 1993 r. Galerii Pustej jest Jakub Byrczek który wraz z Krzysztofem Szlapą podjęli się reaktywacji i prowadzenia znanej katowickiej Galerii Pusta, przenosząc ją w styczniu 2014 roku do Jaworzna pod nazwą Galeria Pusta Ciąg Dalszy. Nowe miejsce zmienia nie tylko przestrzeń funkcjonowania, ale także jej formę.

Galeria Pusta C.D. w nowym miejscu stanie się bardziej kameralna, przybierze bowiem kształt niewielkiego pawilonu herbacianego. W centrum uwagi nadal pozostanie fotografia, chociaż Jakub Byrczek podkreśla, że Pusta na pewno nie zamknie się na inne formy sztuki. Mała przestrzeń wymaga zmiany rozwiązań wystawienniczych, dlatego Zespół Kuratorski do prezentacji wybierać będzie niewielkie zestawy (około 12 prac), w niewielkim formacie. W Galerii oglądać będzie można prace wybitnych fotografików, ale Jakub Byrczek i Krzysztof Szlapa podkreślają, że również debiutanci znajdą w Pustej swoje miejsce. Galeria poszerzy także swoją działalność o formy edukacyjne w zakresie fotografii, skierowane do młodzieży.

Z szerokiej działalności galerii należy wymienić tak ważne inicjatywy, jak prezentacje wystaw monograficznych dotyczących historii fotografii, a także coroczne prezentacje fotografii studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.”

W bibliotece Sztuki Filmowej prezentujemy wystawę : “Przewaga Poruszenie”

Plener fotograficzny studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego

pod okiem profesora Jakuba Byrczka oraz Mistrza Konrada Pollescha

Źródło: strona internetowa Galeria Pusta…Ciąg Dalszy