Dni Otwarte Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Kierownik produkcji, producent filmowy, brzmi ciekawie? Jeżeli interesujesz się filmem jako przedsięwzięciem i masz zmysł organizacyjny, to niewątpliwie musisz odwiedzić na wydział.

Dla kandydatów na kierunek Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, w ramach Dni Otwartych 2023 mamy do zaoferowania:

Wykład akademicki, podczas którego zaprezentowana zostanie specyfika zawodu kierownika produkcji oraz charakterystyka studiów na kierunku (OPFiTV), mających za zadanie przygotować studenta do wykonywania jednej z najważniejszych funkcji w procesie tworzenia filmu.

Prowadzącymi wykład będą:

• dr hab. Krystyna Doktorowicz, prof. UŚ – Dziekan Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, mająca bogaty dorobek naukowy w zakresie wiedzy o mediach.
  • mgr Aneta Hickinbotham – producentka filmowa, członkini Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej, absolwent i wykładowca naszego wydziału. Laureatka Srebrnych Lwów na FPFF w Gdyni za film „Żeby nie było śladów” (2021) w reż. Jana P. Matuszyńskiego, którego premiera odbyła się w Konkursie Głównym na MFF w Wenecji.

Data: 11.05.2023 r.
Godzina: 16:00 – 18:00
Miejsce wykładu: sala 3.08

Wstęp wolny, zapisy nie obowiązują.

Czekamy na Was! W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.